Міліція
Міліція

У Запоріжжі затримані Юрій Гудименко і Едуард Андрющенко

Вперше Юрія Гудименка було заарештовано ще у новорічну ніч. після 18-годинного допиту Гудименка відпустили. Учора ж, 10 січня, коли Юрій йщов на акцію до Запорізької ОДА, його було затримано повторно.

Про це повідомив адвокат Гудименка Сергій Гайдук.

Мати та дівчина Юрія досі не були повідомлені про те, де перебуває Юрій – жодного зв’язку з ним нема.

Але у нас є інформація, що він у Жовтневому РОВД. Це те РОВД, на території якого стояв пам’ятник Сталіну. Міліція заперечує факт його присутності, але він там, просто його тримають без реєстрації. Офіційно – якщо затриманого не зареєстрували, його в міліції немає. Зараз ми збираємось організувати пікет біля Жовтневого РОВД, вимагати від міліції повідомити, на якій підставі затриманий Гудименко, який його правовий статус, що йому інкримінується, і будемо вимагати, щоб йому надали правову допомогу, – коментує Сергій Гайдук.

Також адвокат Гудименка повідомив, що вчора міліція спробувала затримати ще одного заступника голови Запорізької “Свободи” Артема Матвієнка, але оскільки ніяких документів про затримання у міліції не було, Матвієнко просто не вийшов з квартири. У його під’їзді і у дворі чергують працівники міліції, чекаючи, поки він вийде.

Крім того, Сергій Гайдук розповів деякі подробиці щодо затримання Едуарда Андрющенка. За словами Гайдука, Андрющенко, після трьох днів допиту, зізнався, що надавав допомогу у відпилюванні голови Сталіну, хоча й не брав у цьому безпосередньої участі.

Позавчора Едуарда при виході з приміщення СБУ затримала міліція. Наразі його підозрюють за ст. 194 “Пошкодження майна”. Андрющенка утримують у РУВС, йому обирають запобіжний захід, це може бути підписка про невиїзд або взяття під варту.

Також з’являлася інформація про ще одного затриманого у Запоріжжі тризубівця – Олександра Вовка, однак наразі його відпустили на волю.