Акція на підтримку політв’язнів біля Адміністрації Президента

Біля Адміністрації Президента України пройшла акція “Ми не віримо!”. Активісти мали на меті публічно висловити недовіру викладеній у ЗМІ інформації, нібито націоналістів, які перебувають у запорізькому СІЗО, ніхто не катував.

На акцію 22 лютого зібралися активісти різних патріотичних організацій і небайдужі позаорганізаційні, – пише у своєму ЖЖ Олена Білозерська.

Учасники акції сиділи на землі, тримаючи плакати з “кривавими” відбитками долонь і гасла: “Ми не віримо!”, “МВС та СБУ – кати в погонах”, “Могильов – кат українського народу!”, “Могильову, Карпачовій, Януковичу більше не віримо!”, “Геть ментовський бєспрєдєл!”, “Замість хлопців мають бути вони (і портрети Сталіна і Могильова)” та інші. На головах у них були стрічки “Я не вірю!”.

До акції долучилися Микола Коханівський, Вікторія Омельченко, Сашко Аронець зі “Свободи” та інші. Прийшли на акцію і політв’язні минулого – Василь Овсієнко, який казав, що фарби, якими він колись малював опозиційні плакати, вже висохли, тому, на жаль, йому довелося взяти нові, свіжі фарби і написати на ньому старий принцип “Не вір! Не бійся! Не проси!”, а також Ігор Мазур – політв’язень акції “Україна без Кучми!”.

Юля Смірнова зачитала вимоги учасників акції:

Шановний пане президенте!

Комітет визволення політв’язнів звертається до Вас як гаранта Конституції у зв’язку з подіями 16 лютого 2011 року, моли частина заарештованих членів та прихильників ВО «Тризуб» ім. С.Бандери, я зараз перебувають у СІЗО м. Запоріжжя, заявила про те, що правоохоронцями до них нібито не застосовувалися методи фізичного та психологічного впливу. З цього приводу офіційно заявляємо:

  1. Через адвокатів Пилипа Тарана, Василя Лабайчука, Анатолія Онуфрійчука Комітету визволення політв язнів поступила інформація про факти фізичного знущання над українськими патріотами. Письмове свідчення друзів Василя Лабайчука та Анатолія Онуфрійчука розміщені на сайті «Бандерівець».
  2. Заяви українських патріотів про катування не стосувалися часу перебування у СІЗО. В них чітко вказано, що вони піддавалися тортурам у Запорізьких обласних управліннях СБУ та МВС майже місяць тому. Зрозуміло, що за цей час знайти ознаки фізичного впливу практично неможливо. Є також інформація, що за весь час (вже більше місяця) до затриманих на допускали судмедекспертів.
  3. Зі слів матері запорізького студента історичного факультету ЗНУ і прихильника «Тризуба» Едуарда Андрющенка ми маємо Інформацію, що його також били, і цей факт зафіксував представник уповноваженої з прав людини Ніни Карпачової.
  4. Ми припускаємо, що членів і прихильників ВО «Тризуб» ім. С.Бандери до заяв 16.02.2011 р. спонукали об’єктивні обставини, як то чергові погрози запорізьких «правоохоронців» або будь-які інші фактори. Очевидно, що на затриманих чиниться шалений психологічний тиск і залякування а метою заоезпечити «алібі» катам із запорізької міліції та СБУ та Тхнім подільникам із прокуратури.
  5. Переконані, що об’єктивну інформацію про арешти та ув’язнення членів ВО “Тризуб” ім. С.Бандери весь український народ та міжнародна спільнота зможуть дізнатися після звільнення українських патріотів з місць позбавлення волі.
  6. Комітет визволення політв’язнів вважає всіх заарештованих членів націоналістичних організацій полгтичними в язнями та вимагає від владного режиму звільниш всіх політичних в’язнів — члені» націоналістичних та опозиційних організацій – з місць позбавлення волі, припинити фабрикування кримінальних справ та політичні переслідування українських патріотів.
  7. Комітет визволення політв’ язнів звертається особисто до Вас, пане президенте, з проханням підписати указ про звільнення з посади прокурора Запорізької області Павлова у зв’язку з його неадекватними заявами щодо українських патріотів. Також підписати указ про звільнення з посади міністра внутрішніх справ Могильова.

22 лютого 2011 року
Комітет визволення політв’язнів