Сергій Костаков
Сергій Костаков

Відкритий лист дружини політв’язня Сергія Костакова

Після Податкового майдану було заведено 3 кримінальні справи: щодо пошкодження плитки, щодо перекриття вулиць та щодо пошкодження авто. Про перші дві справи регулярно говорять и пишуть у ЗМІ. Однак мало хто знає та мало хто пише про відкриту кримінальну справу стосовно пошкодження автомобіля.

Тому я хочу повідомити про мого чоловіка, Костакова Сергія, який зараз утримується за ґратами у Лук’янівському СІЗО, починаючи з 01 грудня 2010 року.

Сергію інкримінують ст. 296 – “хуліганство”. Мовляв, він 22 листопада під час акцій протесту проти Податкового кодексу нібито пошкодив машину, що стояла на вулиці, яку перекрили протестувальники.

Правоохоронці стверджують, що у них навіть є свідки «злочину». Ними, звичайно, виявилися міліціонери.

Крім того, вони стверджують, що мають відеозапис, на якому начебто видно як Сергій пошкоджує машину. Однак, від того дня, як його заарештували, й дотепер, того відеозапису нікому не показали: ні самому обвинуваченому, ні адвокату Сергія. І причина очевидна: бо на тому відеозаписі немає мого чоловіка.

Зрозуміло, що ця справа фальшується з метою залякування Сергія та інших людей, щоб не допустити повторення «Майдану», адже влада готує до прийняття низку нових ганебних законів. Очевидними є абсурдність і політична вмотивованість звинувачення, висунутого Сергію Костакову.

Крім того затримання Сергія та проведення слідства відбувалося з грубим порушенням Конституції та законів України, нехтуючи процесуальними нормами, із застосовуванням методів морального тиску.

Що на цей час вже відбулося:

  • слідство по справі закінчене та 22 грудня 2010 року справа надійшла до Шевченківського районного суду.
  • 25 січня 2011 – відбулося одне попереднє засідання Шевченківського суду, на якому було розглянуто та задоволено лише одну заяву прокурора про переведення розгляду справи із Шевченківського до Печерського суду. Інші заяви та клопотання обвинуваченого Сергія Костакова, його адвоката та родичів суд взагалі відмовився розглядати;
  • 03 лютого 2011 – розгляд скарги про незаконне затримання. Шевченківський суд відмовив у задоволенні цієї скарги.
  • 22 лютого 2011 – апеляційний суд м. Києва також відмовив у задоволенні скарги про незаконне затримання.

На 10 березня 2011 року о 14.00 Печерський суд призначив попередній розгляд справи Костакова Сергія (суддя Тарасюк).

З повагою та надією,
Ірина Костакова