Збір коштів для політв’язнів
Акція по збору коштів для політв'язнів

Тарас Чорновіл про справу Сінькової: терор й залякування незгодних

Притягнення по статті «Наруга над могилою» у даній ситуації є неприпустимим. Дівчата, які робили цю акцію, навіть не підходили близько і не торкалися могил уздовж алей, де дійсно поховані люди. Вони не допустили ніякого глуму і святотатства над похованнями. Немає жодних доказів, що під самим монументом є якісь поховання. Більш того, у своїх висловлюваннях, які були розміщенні разом із відео в Інтернет, вони сказали, що замість допомоги ветеранам, яким не вистачає на їжу, влада витрачає гроші на газ для вічного вогню.

Застосовувати якісь ідеологічні кліше, інкримінувати таку кримінальну статтю, яку порушили проти молодих людей – це абсолютно неадекватний, заполітизований підхід. Як на мене, вони мали бути дійсно покараними за адміністративною статтею «дрібне хуліганство», заплатити штраф і отримати урок на майбутнє. На цьому все мало закінчитися.

Я вже звернувся до Генерального прокурора, навівши всі ці аргументи, з проханням змінити запобіжний захід. Від себе я готовий офіційно взяти на поруки Ганну, якщо це знадобиться у суді. Окрім цього, я звернувся до Ніни Карпачової, омбудсмена України, з проханням взяти цю справу під контроль, тому що, на мій погляд, під прикриттям правосуддя відбувається спроба комуністичного реваншу та елементарного тероризування й залякування людей, які сьогодні не поділяють комуністичні принципи.

Тарас Чорновіл