Сергія Костакова залишили у СІЗО, незважаючи на поруки вісьмох нардепів

У Печерському суді відбувся розгляд справи активіста підприємницького Майдану Сергія Костакова, якого звинувачують у пошкодженні машини. Він уже кілька місяців за гратами.

Андрій Парубій організував 8 нардепів-поручителів, п’ятеро з яких були присутні на засіданні особисто та просили віддати Костакова на поруки. До того ж новий прокурор не заперебував проти цього. Після обговорення клопотань суддя Тарасюк видалилась до нарадчої кімнати.

Однак, після перерви суддя прийняла рішення залишити Сергія Костакова під вартою, мотивуючи своє рішення тяжкістю злочину, незакінченістю слідства і тощо. До речі, на минулому засіданні суддя відмовилася відпускати Костакова тільки тому, що до суду з’явився тільки один поручитель, а їй потрібно “мінімум двоє”.

Крім того, суддя видалила з зали жінку, лише за те, що та сказала “Боженька усе бачить”…

Далі суд розглядав речові докази, зокрема відеозапис, який би мав підтвердити чи спростувати провину Костакова. При цьому, відео демонструвалося з екрану ноутбука таким чином, що сам підсудний бачити його не міг, а випустити його з клітки, навіть прикутим до співробітника міліції, суддя відмовилась.

В результаті ноутбук просто піднесли до клітки з Сергієм Костаковим і він зміг знайти на записі себе, як він стоїть на відстані 1,5 м від авто та не чіпає його. До того ж Костаков мав з собою в клітці той самий одяг, в якому від перебував на акції.

Після перегляду відео, суд оголосив переву для виклику свідків.