Під час Дня Гніву затримано людей

Під час Дня Гніву затримано людей

Сьогодні біля Верховної Ради відбувалася акція “День гніву”. У акції брали участь близько п’яти сотень чоловік. Учасники акції поводилися мирно, однак коли вони спробували поставити намети біля Верховної Ради, їх дуже щільно оточив “Беркут” – буквально кожну людину затисли так, що не було чим дихати, не даючи ні підійти до наметів, ні вийти з парку.

Спершу схопили і побили якусь жінку. Очевидці стверджують, що вона страшно кричала. А далі почалися затримання і інших учасників акції. Загалом, затримано було біля 50 чоловік, але переважну більшість швидко відпустили.

Найдовше протримали Миколу Коханівського, Валерія Куценка, Володимира Бесараба, Юрія Панченка, Сергія Тищенка та Валерія Бобчуна. До затриманих своїми силами намагалися прорватися нардепи Волинець і Ар’єв, але “беркути” їх не пускали. Активістам довелося буквально оточити автобус і переконувати “кількісним аргументом”, щоб десь за годину з моменту затримання депутатів таки пустили до затриманих.

Саме депутатами вдалося з’ясувати, що усіх планують вивозити до Печерського райвідділку. Там, за словами міліції, тих, хто затриманий вперше, відпустять, а з тими, хто вже раніше був затриманий за участь у масових акціях (це Микола Коханівський і Сергій Тищенко), “будуть розбиратися”. Разом з затриманими до райвідділку вирушили двоє народних депутатів.

Однак протоколи на затриманих почали складати прямісінько в автобусі. Близько 16:00 випустили першого затриманого – Сергія Тищенка. Коханівського випустили тільки через півгодини. Останніх затриманих визволила з автозаку нардеп Наталія Королевська.

Відомо, що проти усіх, кого було затримано, писалися протоколи про “матюки в громадських місцях” – це класична тактика правоохоронців: якщо не знаєш що “причити” – слід писати що матюкався…

Вже ввечері з’явилася інформація про затриманння організатора акції – Олександра Данилюка.

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved