Ганну Сінькову залиши під арештом

Відбулося підготовче засідання у справі Ганни Сінькової (Лисиці), яка посмажила яєчню на Вічному вогні.

Ганну на поруки хотіли взяти кілька нардепів (Тарас Чорновіл особисто присутній), депутати облрад від ВО “Свобода”, кілька громадських організацій.

Ганну Сінькову залишили під вартою
Ганну Сінькову залишили під вартою

Журналістів з камерами спершу не пустили і їм довелося, буквально, прориватися до судової зали, однак одразу по цьому суд оголосив рішення про заборону фото/відеозйомки. Коли журналісти не дослухалися рішення “відкритого суду”, суддя Кіреєв оголосив перерву і повернувся лише тоді, коли журналісти забрали всі камери.

Лисиця неймовірно вродлива, сяюча, тримається так, що дай Боже кожному. Чітко і впевнено дає інтерв’ю, каже, що ні про що не шкодує, що все страшне вже позаду, адже слідство закінчене, попереду лише суди. При цьому розповідає про просто нелюдські умови утримання – в камері зараз 10 чоловік, повна відсутність ліків і т.д.

Під судом відбувався пікет свободівців, скандували дуже голосно “Свободу Ганні Сіньковій!” просто під вікнами.

Попри закінчення строку тримання під вартою, суд виніс рішення… точніше, не виніс жодного рішення, а Ганну Сінькову, уже без законних на те підстав, відправили до СІЗО.

Ганну Сінькову залишили під вартою
Ганну Сінькову залишили під вартою

На тлі такого безчинства здійнялося неабияке обурення. Люди намагалися перешкодити втіленню протиправного рішення суду. Однак, із застосуванням сили, конвой такий відбив Ганну і потяг до підвалу суду.

Ганну Сінькову залишили під вартою
Ганну Сінькову залишили під вартою

Пізніше, коли всі очікували надворі, біля спеціально приготованого автозаку, до центральних дверей суду під’їхав міліцейський спецпідрозділ, і близько десяти бійців у червоних беретах буквально викинули Ганну з дверей суду в підігнаний завчасно мікроавтобус кольору антрацит за №1575. При цьому свідки бачили, як дівчину вдарили головою об косяк автівки. Руки Ганни в цей час були скуті наручниками за спиною.

Куди повезли Ганну і що з нею сталося після суду, невідомо. Є підстави вважати, що не в СІЗО, адже в СІЗО ув’язнених зазвичай возять у спеціально призначеному для цього транспорті.

Захисники Ганни Сінькової вимагатимуть негайно допустити до дівчини адвокатів і незалежного медичного експерта з метою встановлення стану її здоров’я і з’ясування, що з нею відбувалося після того, як бійці спецпідрозділу вивезли її у невідомому напрямку.

За матеріалами блогу Олени Білозерської