Сумний і гарячий День незалежності

День незалежності 2011 року не обійшовся без сутичок з “Беркутом”.

Акція розпочалася з масштабного мітингу опозиції у парку Шевченка. Людей було декілька тисяч, уся площа навколо памяятника Тарасу Шевченку була заповнена людьми. Все підходи до парку були очеплені міліцією, яка спершу навіть намагалася не пустити людей у парк.

Ще до початку акції, активісти Братства св. Луки, на чолі з Лисицею, влаштували перфоманс “Міліція, покайся”. Для правоохоронців були складені спеціальні “10 заповідей”, які мали допомогти їм уникнути страшної долі горіти у пеклі. Заповіді звучали приблизно так: “Не упоминай звание свое и профессию свою, ибо стыдно…” і далі в тому ж дусі.

Ще перед початком промов у парк Шевченка прийшов судовий виконавець у супроводі міліції і повідомив, що, по-перше, до 11:00 у парку збиратися не можна (хоча це він повідомив уже після 11:00), і що мітингувати можна лише на цьому місці. Врешті судових виконавців прогнали з площі під вигуки “Ганьба!”

Градус напруги значно виріс, у порівнянні з попередніми опозиційними заходами: промови політиків були помітно радикальнішими, люди скандували “Зека геть!”, “ОУН-УПА – державне визнання!” тощо.

Після завершення мітингу, люди пошикувалися у колону і попри заборону влади пішли вулицею Володимирською. Попереду несли величезний синьо-жовтий прапор.

Однак, біля Будинку вчителя мітинг наштовхнувся на щільну колону “беркутівців”, а далі вулицю за ними перегородили автозаками. Марш буквально врізався у цю колону, що одразу ж переросло у сутичку, люди поваляли металеві міліцейські паркани і навіть в одному чи двох місцях прорвали міліцейський кордон.

Зрештою, революція вбилася об резолюцію, винесену лідерами опозиції. Далі вирішили маршувати не маршем, а по одному проходити на Майдан Незалежності. До слова, на Майдані влада влаштувала святковий концерт.

Перед тим, як люди почали розходитись, КУПРівці закріпили на паркані саморобну дошку “На цьому місці буде встановлено меморіал жертвам політичних репресій режиму Януковича”.

Весь Хрещатик був заставлений торгівельними наметами з написами “20 років незалежності”. У наметах продавалися сувеніри. Як це назвала журналістка Олена Білозерська: “Бутафорська така Україна”.

Біля сцени, де було влаштовано концерт, стояла не дуже велика група опозиціонерів з прапорами БЮТ, великим державним прапором і розтяжкою “Президенту – імпічмент”. У перервах між піснями, коли ставало тихіше, вони голосно скандували “Зека – геть!”.

Приблизно о 18:10 “беркутівці” взяли їх у щільне кільце і почали відтискати у бік Хрещатика. А народ на те, що відбувалося просто біля них, практично не звертав уваги.