Під час протестів під Радою затримали активістів

Сьогодні біля Верховної Ради протестувальники спільно з народними депутатами повалили паркан, встановлений навколо Площі Конституції.

У ході акції сталася сутичка з міліцією, під час якої затримали декількох активістів, зокрема свободівців Едуарда Ігольнікова, Артема Дробота та Кирила Бабенцова. Очевидці розповіли, що чоловік 15 міліціонерів у цивільному затисли їм рота і понесли: “Розступіться, людині погано”. Очевидно, це робилося для того, щоб натовп не відбив затриманих у міліції.

Біля автозаків в Маріїнському парку затриманих дуже сильно били, в т.ч.головою об паркан.

Далі їх тривалий час утримували в автозаку, а близько 14-ї повезди до Печерського райвідділку.

Люди намагалися перекривати дорогу автозаку, однак то було марно.

Через півгодини біля Печерського райвідділку на Московській зібралося кілька десятків чоловік групи підтримки, Парубій, Тополя, Іллєнко, активістки Братства св. Луки.

Після спілкування з міліцейським керівництвом, Парубій повідомив, що затриманих обіцяють скоро відпустити, склавши протоколи за ст.185 КУпАП. Та попри обіцянки, затримання тривало більше 3-х годин.

Після виходу з райвідділку о 18:10 Кирило Бабенцов підтвердив, що його били при затриманні. Розповів, що його звинуватили у тому, що він нібито кастетом проламав голову міліціонеру. Але це спростував відеозапис. Далі дав покази як свідок, що йому невідомо, хто скоював правопорушення, і був відпущений. Склали протокол за ст.185 ч.1 (непокора працівникам міліції). По 19-й звільнили Едуарда Ігольнікова, який розповів, що його погрожували посадити на 6 років за побиття міліціонера, питали, куди скинув кастет. Потім з’ясувалося, що звичайна адмінстаття 185 (непокора).