Майдан Незалежності
Майдан Незалежності

День свободи заборонять через приїзд президента Литви?

Суд заборонив людям збиратися на Майдані 22 листопада, аргументуючи це, зокрема, тим, що вони можуть створити небезпеку для перебування в Україні президента Литви.
У зв’язку з цим Микола Коханівський написав пані президенту відкритого листа.

Президенту Литви
пані Далі Грибаускайте

Вітаю Вас, шановна пані Президент!

Звати мене Микола Коханівський, я є координатором Комітету визволення політв’язнів в Україні. Вимушений звернутися до Вас з такого приводу.

Від своєї організації я подав повідомлення до Київської міської державної адміністрації на відзначення Дня свободи 22 листопада 2011 року у місті Києві. Цей день є державним святом в Україні, заснованим президентом Ющенком (указ від 19.11.05 р. № 1619/5005 про щорічне відзначення Дня свободи), тому що саме в цей день, 22 листопада, розпочалася відома усьому світу Помаранчева революція.

Але окружний адміністративний суд міста Києва заборонив у цей день відзначати цю знакову для українців дату, аргументуючи своє рішення, зокрема, і тим, що українці, які зберуться в цей день на Майдані, можуть створити небезпеку для Вашого перебування у Києві.

Також під час зустрічі з представниками МВС та КМДА з приводу цієї події міліціянти попередили, що всі, хто прийдуть в цей день на центральну площу країни, будуть “відзначати” день Свободи у буцегарнях. А особисто мене у приватній розмові попередили, якщо я 22 листопада опинюся на Майдані, то відзначу цей день у Лук`янівському СІЗО разом з Тимошенко.

Звісно, ми вийдемо у будь-якому разі саме 22 листопада на свій Майдан. І жоден суд нам цього заборонити не зможе.

Вельмишановна пані Президент, я звертаюсь до Вас не тому, що боюсь опинитися у в’язниці. Моє життя належить Богу і Україні. Та й мої побратими не з лякливих. Також я не прошу Вас відмінити свій візит, бо від тих українців, які прийдуть у цей день на Майдан, не існує загрози для Вас особисто і для будь-кого ще. Це не більше, аніж інсинуація теперішньої влади.

Навпаки, ми запрошуємо Вас прийти в цей день на Майдан Незалежності і разом з українцями відзначити цю визначну подію в історії українського народу.

Моє прохання полягає в наступному: шановна пані Президент, якщо Ви погоджуєтесь з тим, що подібна практика придушення громадянських прав і свобод не прийнятна у цивілізованому світі, при нагоді запитайте у пана Януковича, чи знає він про дії своїх підлеглих, і що він думає з цього приводу.

Скани рішення суду:

З повагою,
координатор Комітету визволення політв’язнів
Микола Коханівський