Суд над народним месником Віталієм Запорожцем

26 грудня у Броварах відбулося судове засідання у справі Віталія Запорожця, який застрелив міліціонера-бєспрєдєльщика.

У ході засідання один із суддів попросив самовідвід, аргументувавши це тим, що він приймав рішення про обмеження Запорожця і його захисників в часі ознайомлення з матеріалами справи (цікаво, що у минулому засіданні цей суддя участь брав і про конфлікт інтересів не згадував).

Захисники оцінили цей принциповий вчинок судді і висловили думку, що він може продовжувати судити Запорожця. Сидір Кізін пізніше прокоментував самовідвід судді тим, що все менше людей хочуть бруднитися, беручи участь у явно сфальсифікованій справі.

Суд, однак, самовідвід прийняв і оголосив перерву до 14:00 для формування нового складу колегії суду.

Поки судді були у нарадчій кімнаті, журналісти та активісти встигли поспілкуватися з Віталієм. Він нервується страшно, ходить по клітці взад-вперед, як загнаний звір, але контролює себе, каже чітко і по суті. Із зали суду чутно пікет на його підтримку, організований «Свободою» і Комітетом визволення політв’язнів.

Люди, яких зібралося чималенько, скандують «Віталій Запорожець – наш герой», крутять повстанську музику.

Після перерви засідання продовжилося з одним новим суддею замість того, що взяв самовідвід. Суд за клопотанням прокурора заборонив фото- і відео зйомку, хоча всі три захисники і підсудний були за те, щоб її дозволити.

Далі прокурор зачитала обвинувальний висновок, згідно якого Запорожця обвинувачують за статтею 348 КК «Вбивство працівника правоохоронних органів у зв’язку з виконанням ним посадових обов’язків».

Віталій винним за цією статтею себе не визнав – хоча й визнає, що стріляв у майора міліції Симоненка і цей постріл призвів до смерті останнього.

Далі вдова Симоненка Ірина зачитала цивільний позов до Запорожця, в якому вимагає 200 тис. грн. за моральні збитки. Підсудний ще раз вибачився перед нею, але цивільний позов теж не визнав.

Суд ухвалив такий порядок розгляду справи: допит потерпілої, далі свідків, підсудного і дослідження матеріалів справи.

На цьому засіданні встигли допитати потерпілу, вдову Симоненка. Присутні мешканці Семиполків перемовлялися, що вони давно не жили разом (за ці розмови суддя навіть видалила одну жінку з залу). Потерпіла ж стверджувала, що у них була майже ідеальна родина, чоловік постійно жив з нею, але про його роботу вони ніколи не розмовляли, і вона нічого не знає. Захисники і підсудний ставили їй багато питань, але значну кількість цих питань зняв суд – як занадто приватні і некоректні, такі, що стосуються особистого життя. Моє особисте враження від допиту потерпілої – що односельці Віталія казали правду. Зокрема, тому, що потерпіла не змогла згадати, чи був її чоловік минулого року у відпустці.

Наступне засідання призначили на 26 січня 2012 року на 10:00.