Суд над Віталієм Запорожцем і пікет на його захист

Сьогодні у Броварському суді відбулося засідання по справі Віталія Запорожця, мешканця с.Семиполки Броварського району Київщини, який, перебуваючи у стані афекту, застрелив майора міліції, який роками тероризував усе село і особисто Запорожця.

 

Це вже другий суд над ним.

Віталій шкодує, що убив людину, але тримається мужньо і грамотно себе захищає, бо має вищу юридичну освіту. Його не вдалося залякати – він з власної ініціативи показав журналістам на присутнього у судовій залі міліціонера, який, за його словами, брав участь у його катуванні, назвавши ім’я і звання останнього.

Хворої мами Віталія на його прохання на суді не було – це було б занадто важким випробуванням для обох.

Засідання суду було перенесене на 26 грудня на 10:00, для того, щоб дати потерпілій, вдові майора Симоненка, час для подання цивільного позову. Хоча адвокат Сидір Кізін пояснив, що час, відведений законом для подання такого позову, давно минув, і рішення суду є ознакою того, що суд навмисно затягує справу. Також є порушення в тому, що Запорожцю дали недостатньо часу для ознайомлення з матеріалами справи.

У матеріалах обвинувачення, розповів Сидір Кізін, немає жодного слова про те, що Віталій Запорожець був побитий Симоненком, хоча експертиза зафіксувала всі ушкодження. Там сказано, що Віталій застрелив міліціонера, що перебував при виконанні службових обов’язків за зроблене ним зауваження. Насправді, і цьому є свідки, Симоненко був п’яний, до всіх чіплявся і побив Віталія, вивихнувши йому руку.

Під судом тривав пікет, організований ВО “Свободою” і Комітетом визволення політв’язнів. Підтримати Віталія приїхали і його односельці, повні рішучості захищати його до останнього. Виступаючи на пікеті, Микола Коханівський сказав, що Віталій Запорожець вчинив так, як слід робити з представниками окупаційної влади, і він для нього є прикладом, а свободівець Руслан Андрійко порівняв вчинок Запорожця із вчинком Миколи Лемика, який на знак протесту проти Голодомору убив радянського дипломата.