Суд над політв'язнями-тризубівцями у Запоріжжі
Суд над політв'язнями-тризубівцями у Запоріжжі

У Запоріжжі завершився суд над відпилювачами голови Сталіна

Сьогодні Запорізький суд оголосив вироки тризубівцям, які рік тому відпиляли голову незаконно встановленому комуністами пам’ятнику Сталіну.

  • Роман Хмара, Василь Абрамів і Юрій Пономаренко отримали 3 роки позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки;
  • Олексій Зануда – 3 роки позбавлення волі з 2-річним випробувальним терміном;
  • Віталій Вишнюк і Пилип Таран – 3 роки обмеження волі з однорічним випробувальним терміном,
  • Анатолій Онуфрійчук, Василь Лабайчук та Едуард Андрющенко – 2 роки обмеження волі з однорічним випробувальним терміном.

Суд зобов’язав усіх під час випробувального терміну не виїздити за межі України і постановив тризубівцям відшкодувати вартість пам’ятника – майже 110 тисяч грн., але відхилив вимоги комуністів сплатити за моральні збитки і витрати на встановлення і відкриття пам’ятника.

Поки тривало засідання, під судом стояли два пікети – свободівський на підтримку хлопців, і комуністичний. Комуністи були з червоними прапорами і портретами Сталіна, скандували “Фашизм не пройдет”, “За Родину! За Сталина! За нашу Победу!”, а свободівці – “Комуняку на гілляку!”.

Коли після суду Едуард Андрющенко давав інтерв’ю телевізійникам, ззаду підскочив молодий комуніст і розбив у нього на голові яйце. Після чого підскочили ще двоє, і почалася бійка. Сильно вдарили по нозі маму Едуарда Ніну Андрющенко, яка намагалася зупинити сутичку. Усіх забрали в міліцію. Все це зняли телевізійники і пред’явили відзняте міліції. Після перегляду у міліції не було претензій до Едуарда і його мами, і вони поїхали знімати побої. А затриманих комуністів приїхав визволяти їхній керівник Бабурин.