Володимир Шпара, Ігор Мосійчук, Сергій Бевз
Володимир Шпара, Ігор Мосійчук, Сергій Бевз

Cуд по справі “Васильківських терористів”: катування у залі суду

Сьогодні, 4 січня, у Києво-Святошинському районному суді відбувся перший розгляд по суті справи так званих “васильківських терористів” – Ігоря Мосійчука, Сергія Бевза і Володимира Шпари.

Як і минулого разу, велика група підтримки вщерть заповнила зал, зокрема, прийшли і однокласники Сергія Бевза.

Засідання знову відбувалося у моторошному залі, де на клітку було натягнуто ще й сітку, щоб підсудним не можна було потиснути руку або щось передати. Крім того, біля клітки чатувало ще й двоє “грифонівців”.

Адвокат Бевза сказав, що клопотання про зміну запобіжного заходу не подаватимуться доти, поки суддя не вивчить обставини справи, щоб у нього були підстави відпустити хлопців.

З запізненням на півгодини до залу прийшов суддя Юрій Бурбела. Ще хвилин через п’ять у наручниках привели Мосійчука, Бевза і Шпару.

Зала зустріла політв’язнів вигуком: “Слава Україні”.

Коли суддя запропонував “васильківським терористам” сісти, Ігор Мосійчук сказав, що не може, бо коли руки закуті, його комплекція не дозволяє сісти.

“Чому ви тортуруєте хлопців?” – гукнув з місця Микола Коханівський. Суддя зробив йому зауваження, а Сергій Бевз, на повторну пропозицію сісти, попросив, щоб хоча б руки наперед перекували.

На це суддя сказав, що оскільки засідання ще не почалося, він просить наново завести хлопців, і сам вийшов з зали. Згодом по одному знову завели хлопців і вже у клітці закували їм руки спереду. Але цього разу у клітці з підсудними залишили трьох “грифонівців”.

У мене очі на лоба полізли, чесно кажучи. Така клітка – і у ній ще треба заковувати руки! 🙁 При цьому ще з ними у клітці залишилися троє «грифонів»).

Пізніше суд повернувся і на клопотання журналістів про дозвіл на проведення фото- і відеозйомки однозначно відмовив.