Комітет визволення політв'язнів
Комітет визволення політв'язнів

Відбулися перші цього року збори КВП

Сьогодні, 11 лютого 2012, відбулися перші у цьому році збори Комітету Визволення політв’язнів.

На порядок денни чергових зборів було винесено три питання:

 1. Ситуація навколо Володимира Чмиря, члена ОУН та ВО “Свобода”, директора школи-інтернату ім.Вернадського, що у смт. Шишаки на Полтавщині.
  Він, як розповів присутній на зборах голова Київської ОУН Богдан Червак, створив у Шишаках справжній осередок українського націоналізму. Звісно, що незручного директора весь час намагаються звільнити з роботи. Він судиться, але програє суди, і йому, за словами пана Богдана, кажуть: “Нічого тобі не допоможе, Київ далеко”.
 2. Допомога активістам ГО “Патріот України”, ув’язненим у Харкові (двоє хлопців сидять за побиття відомого українофоба, який увірвався до їхнього офісу і відкрив стрілянину з травматичної зброї, і лідер організації Андрій Білецький – який взагалі сидить невідомо за що).
 3. Участь КВП у майбутніх парламентських виборах.

За результатами зборів було ухвалено наступні рішення:

 1. Щодо Володимира Чмиря буде складено спільну заяву на його підтримку. Її буде надіслано у всі можливі інстанції. У разі відсутності адекватної реакції з боку органів влади, Комітет проведе у Києві акції на підтримку Володимира.
 2. У Харкові відбудеться акція на захист ув’язнених патріотівців за участі киян. Ймовірно, це буде концерт біля СІЗО (подібний до тих, які регулярно проводяться у Києві).
 3. Щодо виборів, то, як сказав Микола Коханівський, оскільки революції немає – йдемо на вибори.
  Після тривалої наради було вирішено направити до штабу об’єднаної опозиції і окремо до партій, які у неї входять, звернення із пропозицією включити до партійних списків дві кандидатури від патріотичного громадського сектору.
  У разі, якщо відповідь буде негативна, можливі подальші перемовини про співпрацю з об’єднаною опозицією по мажоритарці.
  Окремі члени КВП казали про можливість балотуватися і без співпраці і підтримки з боку опозиції.

Наприкінці до зборів долучився журналіст Єгор Соболєв, який зі своїми товаришами теж активно займається правозахистом. Йшлося про об’єднання зусиль у спільній боротьбі за права свідомих українців.