Втікачеві

втеча

Підпільнику, якщо ти читаєш цю статтю – ти порушив перше правило підпільника – в жодному разі не користуватись інтернетом і, особливо, соцмережами, в яких ти й знайшов цю статтю.

Ти думаєш, що інтернет сервіси оберігають тебе, бо вони тобі так сказали? Вони щось шифрують, ніколи не видають інформацію і не слідкують за тобою? Вони збрехали.

Про це ти дізнаєшся або від мене, або від слідчого, який вже їде по тебе. В залежності від того, наскільки ти хороший – пропорційно збільшиться кількість оперів, які їдуть з ним і які боляче битимуть тебе, поки везтимуть до підвалу, де битимуть ще сильніше.

Збережи цей текст, вийди з мережі, зникни, читай далі.

Як тобі вдалося так довго бути поза полем їх зору?

Ймовірно ти одного разу вирішив піти геть і чисто інтуїтивно не припустився ряду критичних помилок.

Як ти тікав: ти не користувався транспортом, де потребується пред’явлення документів, не резервував квитки онлайн. Ти завчасно спорожнив свою кредитку і викинув її. Ти не брав телефон і не повідомляв батькам куди і чому їдеш. Ти не став забивати зустріч з коханою дівчиною, аби поставити її до відома, щодо твоїх майбутніх пересувань.

Що ти взяв з собою? Тільки необхідне: трохи одягу на випадок похолодання, дощу, ніж який допоможе тобі захиститися чи добути їжу (з консервної банки без відкривачки, наприклад). Якщо ти здатен жити в лісі – ти міг взяти туристичне спорядження. Якщо ні – ти мав взяти тільки гроші, книжку на випадок нудьги, який ти не підключатимеш до мережі, одноразовий телефон і картку, якими скористаєшся тільки в критичній ситуації і одразу викинеш потому.

Всі твої можливості, всі речі, зв’язок, їжа – мають бути сконцентровані в гаманці, а не в рюкзаку.

Тебе вже шукали?

Тоді ти не пішов ні на залізничний, ні на автовокзал. Ти поїхав автостопом чи пішов пішки.

Куди ти пішов в першу чергу? Туди, куди ще жодного разу не ходив. Туди де точно нема ні знайомих, ні друзів. Було страшно? Звісно. Але ув’язнення – страшніше.

Чим ретельніше ти підходив до вибору житла, тим важче буде тебе знайти. Покладайся на свою інтуїцію, але май на увазі:

– не можна винаймати житло за документами, особливо якщо йдеться про готель.

– обираючи дешевий готель типу притон, де не питають про наявність документів – ти ризикуєш нарватися на облаву. Можливо шукатимуть не тебе, а якихось повій чи наркоманів, але якщо тебе арештують з ними за компанію – легше тобі не стане.

– подейкують, що вижити в місті – важче, ніж в лісі. Але дослухатися до цього варто тільки в тому випадку, якщо ти здатен вижити бодай день в лісі сам. Але йти в ліс варто тільки в теплу пору року, бо нащо тобі всі ці обмороження з сухими гангренами, вовки з ведмедями і рятувальники з сокирами. Врахуй, що пригода, яка закінчиться лікарнею – врешті приведе тебе до в’язниці.

– ховатись у друзів теж можна, але чи знаєш ти своїх друзів і чи знає про них МВС чи СБУ. Навіть найактивніші активісти заради дешевих понтів чи під дією алкоголю, розкажуть всім навколо, що у них вдома ховається дуже розшукуваний втікач. Крім того, у випадку дуже активних розшукових дій, прослуховуватимуться телефони твоїх родичів і друзів. Тому варто вберегти їх від контактів з тобою та від знання інформації про твоє місце перебування.

– інша країна кращий варіант тільки для того, хто може собі дозволити до неї виїхати і прожити там бодай місяць.

Поводься добре!

Заощаджуй кошти. Навіть якщо у тебе багато вірних друзів, які хочуть допомогти тобі грошима – сам акт передачі грошей є дуже небезпечний. Адже ти ніколи не застрахований від зовнішнього спостереження. А тому краще заощаджуй і ретельно плануй поповнення власної каси.

Стань законослухняним громадянином, забудь про алкоголь – твоя неадекватна поведінка, конфлікти, дрібне хуліганство – можуть видати тебе.

Ти вже асоціальна особистість – уникай соціалізації, уникай людей і їх скупчень, не користуйся соцмережами, особливо – своїми сторінками у соцмережах. Єдине скупчення людей, яке може тебе захистити – революція.

Вдалі біга – такі, коли більшість твоїх знайомих не здогадаються де, коли і як ти ховався.

На цьому все. Закрий комп’ютер, змінюй місце, ховайся.

І ще, поки не впіймали, почитай уважно інструктаж “Як поводитись під час допиту“.

Провокатор

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved