Анонси на листопад 2019: збори, акції, судові засідання

Анонси на листопад 2019 року

1 листопада у Маріуполі відбудеться чергове засідання по справі Віктора “Жака” Камінського та білоруса Ігоря “Лева” Клевка.

5 листопада об 11:00 у Шевченківському районному суді м. Києва (вул. Дегтярівська, 31а) відбудеться відкрите судове засідання по справі добровольців “Торнадо”. Йдеться про кримінальну праву порушену після минулорічного “бунту” у Лук‘янівському СІЗО.

Торнадо
Торнадо

Нагадаємо:

  • торнадівців засудив до великих термінів позбавлення волі Оболонський райсуд м. Києва, провівши судове слідство (насправді, ганебне судилище, де обвинувачуваних заводили в одну з судових зал і жорстоко били перед засіданнями) в закритому режимі;
  • другий рік тривають апеляційні засідання, також в закритому режимі;
  • злочинів, озвучених колишнім військовим прокурором Матіосом і екс-нардепкою Чорновол не було їм пред‘явлено в суді;
  • Матіос і Чорновол морозяться відповідати в судовому порядку за свої наклепи і ніхто їх за це не притягає до відповідальності;
  • у серпні 2018 року торнадівців зігнали в одну камеру і дали зрозуміти, що зараз вивезуть у невідомому напрямку. Цим фактично спровокували на те, щоб торнадівці, не знаючи, що з ними робитимуть далі, увімкнули стріми і закликали громаду їх захистити;
  • торнадівці неодноразово зазнавали тортур у вигляді побиттів, що було зафіксовано представниками омбудсмена, але ніхто за це не поніс відповідальності;
  • торнадівці перебувають під вартою незаконно, адже після вироку першої інстанції їм не було визначено запобіжних заходів;
  • торнадівців утримують в одиночних камерах різних колоній і слідчих ізоляторів, часто цими приміщеннями є карцери або камери для довічників;
  • торнадівці — це білорус Даниїл Ляшук (Моджахед), Ілля Холод, замкомбата Микола Цукур (Охотнік), Анатолій Пламадяла (Сем), Микита Куст, Борис Гульчук (Бізон), Максим Глєбов (Ахіл) і командир батальйону Руслан Оніщенко.

Усі вони брали участь у бойових діях і не робили нічого такого, чого не робили інші підрозділи. Їхня «провина» в тому, що вони стали на шляху керованій владою контрабанді, нелегальній торгівлі з окупованими територіями.

6 листопада о 10:00 у Печерському районному суді м.Києва по вул.Володимирська,15 відбудеться судове засідання щодо повернення речей, незаконно вилучених у правозахисника Олега Цвілого.

Нагадаємо: 04.10.2019 року на керівника громадської організації “Альянс української єдності” Олега Цвілого та його дружину Ганну Скрипку стався напад з боку спецпідрозділу ”КОРД” із застосуванням спецзасобів та фізичного насильства. Подружжя, нічого не пояснивши, обшукали на вулиці, після чого провели обшук їхнього помешкання. Вилучили техніку та інформаційні носії на яких зібрані за 4 роки правозахисної діяльності матеріали службових злочинів у пенітенціарних закладах України.

6 листопада о 15:00 у Дніпровському суді м. Києва по вул. Кошиця, 5 обиратимуть подальший запобіжний захід для Броніслава “Сухого” Денисевича.

6 листопада о 15:15 у Апеляційному суді м. Києва за адресою пл. Солом’янська, 2а відбудеться апеляційне судове засідання щодо рішення суду першої інстанції не знімати необгрунтовану підозру з громадського активіста УНА Олега “Яромира” Сидорова.

Олег Сидоров провів кілька місяців у СІЗО СБУ і донедавна перебував під цілодобовим домашнім арештом. Йому інкримінують тяжку і волночас дуже політичну ст. 109 ККУ. Все це через те, що він був делегатом Конгресу українців у Чехії рік тому і через те, що розповідав на своїх сторінках, як призбати зброю законним шляхом.

7 листопада о 14:00 у Дніпровському районному суді м. Києва по вул. Кошиця, 5 відбудеться судове засідання по продовженню запобіжного заходу для добровольця “Айдару”, громадського активіста, Денисевича “Сухого” Броніслава.

На цей час йому мають надати безоплатного адвоката. Від попереднього “захисника” Сухий відмовився, адже він не подав навіть апеляції на попереднє рішення про тримання під вартою.

У даному провадженні під вартою утримується ще троє активістів і ще один на домашньому арешті. Інкримінують напад на нелегальний гральний заклад 13 вересня цього року.

11 листопада о 15:00 у Подільському районному суді м. Києва по вул. Хорива, 21 – чергова спроба розпочати судові засідання за позовом Голови Проводу Добровольчого Руху ОУН Миколи Коханівського до телеканалу 1+1 і до тих персонажів, які на цьому телеканалі озвучували брехню в бік друга Буревія і в бік нашого руху.
Звісно, позов про захист честі, гідності й ділової репутації.

11 листопада о 19:00 у штабі ДР ОУН за адресою бульв. Дружби Народів, 3б – чергові збори Комітету визволення політв’язнів.

12 листопада о 15:45 у Святошинському районному суді м. Києва по вул. Жилянська, 142 відбудеться поспіль два судових засідання у політичних правах:

– По справі добровольця ОУН Станіслава “Гонти” Краснова;

– По справі голови проводу ДР ОУН Миколи “Буревія” Коханівського.

Стасу Краснову інкримінують незаконне поводження зі зброєю ще з часів майдану (аналогічну справу проти нього порушено в окупованому Криму, звідки він родом).

Коханівському інкримінують хуліганство за самозахист від поліцейських тітушок з розформованого охоронного підрозділу “Безпека життя” (яким опікувався одіозний політик Ілля Ківа).

У обох засіданнях головуватиме суддя Іван Бандура.

13 листопада о 13:00 у Іллічівському районному суді м. Маріуполя на проспекті Металургів, 231 буде розглядатися питання подальшого запобіжного заходу для добровольців Ігоря “Лева” Клевка і Віктора “Жака” Камінського.

Клевкові і Камінському інкримінують убивство, до якого вони ніяк не могли бути причетні, про що свідчать їхні алібі. Тим не менш вони провели тривалий час під вартою (з лютого 2017 року).

Жака вдалося витягти в жовтні на цілодобовий домашній завдяки зустллям багатьох небайдужих людей, та, перебуваючи під цілодобовим домашнім арештом, він не може утримувати свою родину, а в нього дуже хвора дружина.

Ситуація з Левом взагалі кричуща, оскільки він постійно зазнає тортур, про що ми неодноразово скаржились уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.

Жак відомий тим, що вивіз з Іловайського оточення близько 400 військових і добровольців.

Лев – громадянин Білорусі, тренер з бойових мистецтв. Був добровольцем батальйонів “Донбас”, ДУК Правий Сектор, прошов майже всі гарячі точки війни на Сході (Попасну, Іловайськ, Піски), мав важкі поранення, згодом став бійцем ЗСУ.

14 листопада об 11:00 у Шевченківському суді м. Києва по вул. Дегтярівська, 31-а відбудеться відкрите судове засідання у справі Торнадо.

Нагадаємо, вже понад два роки торнадівці утримуються під вартою незаконно, без визначення запобіжних заходів. А загалом добровольців тримають у неволі вже п‘ятий рік.

Розглядатимуть справу минулорічного так званого бунту в лук’янівському СІЗО, після якого торнадівців утримують в одиночних камерах.

14 листопада о 12:00 у Апеляційному суді м. Києва (Солом’янська, 2а) відбудеться розгляд апеляції на рішення Шевченківського суду щодо тримання під вартою Захисників Конституції Ігоря Гуменюка та Сергія Крайняка.

Вже тривалий час політв’язні повністю ізольовані від суспільства, оскільки Шевченківський суд вирішив проводити розгляд їх справи у закритому режимі.

Судове засідання мало відбутися 31 жовтня, однак на доставку Гуменюка і Крайняка у засідання не дав дозволу Шевченківський суд. У зв’язку з цим засідання і було перенесене на 14 листопада.

See Also

14 листопада о 16:00 у Машинівському районному суді м. Одеси по вул. Василя Стуса, 1а відбудеться судове засідання по справі найвідомішого учасника подій 2 травня 2014 року – Сергія Ходіяка.

Нагадаємо, наприкінці серпня цього року з-під варти випустили двох організаторів кривавих заворушень 2 травня 2014 року в Одесі — Євгенія Мефьодова та Сергія Долженкова. Суд змінив їм запобіжний захід, і обидва вийшли під заставу. Загалом рашкє віддали п‘ятьох учасників заколоту: Олену Бобову, Валерія Пікалова, Дениса Хитрова, Євгенія Мефьодова, а також молдованина Петра Мельничука.

Водночас патріота, учасника Маршу єдності України, продовжують судити…

18 листопада об 11:00 на Майдані Незалежності (біля Монумента Незалежності України) Оргкомітет з відзначення Дня Свободи проведе прес-конференцію просто неба.

Учасники прес-конференції закличуть українців 22 листопада о 19:00 виходити на Майдан та повідомлять орієнтовний план заходів з відзначення Дня Свободи.

Перелік учасників прес-конференції:
– голова Проводу Добровольчого Руху ОУН Микола Коханівський,
– голова Комітету визволення політв’язнів Тетяна Близнюк,
– голова ГІ “Чорний Комітет” Богдан Тицький,
– голова ГО “Націонал-патріотичний рух України” Михайло Ковальчук,
– голова Соціал-національної асамблеї Ігор Криворучко.

20 листопада об 10:15 у Святошинському районному суді м. Києва по вул. Жилянська, 142 відбудеться поспіль два судових засідання у політичних правах:

– По справі добровольця ОУН Станіслава “Гонти” Краснова;

– По справі голови проводу ДР ОУН Миколи “Буревія” Коханівського.

Стасу Краснову інкримінують незаконне поводження зі зброєю ще з часів майдану (аналогічну справу проти нього порушено в окупованому Криму, звідки він родом).

Коханівському інкримінують хуліганство за самозахист від поліцейських тітушок з розформованого охоронного підрозділу “Безпека життя” (яким опікувався одіозний політик Ілля Ківа).

У обох засіданнях головуватиме суддя Іван Бандура.

22 листопада з 15:00 до 19:00 відбуватиметься 5-й Великий збір ДР ОУН.

Захід відбудеться за адресою вул. Хрещатик, 7/11, другий поверх, конференц-зал “Адмірал-хол”. Реєстрація делегатів та гостей розпочнеться о 14.00.

Одразу по завершенні Збору відбудеться акція на підтримку політв’язнів.

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved