17 лютого суд у справі Віталія Каднічанського

Віталій Каднічанський

У середу, 17 лютого об 11:30 у Дзержинському районному суді м. Харкова (проспект Перемоги, 52В, м. Харків) відбудеться чергове судове засідання по справі харківського патріота Віталія Каднічанського. Під час засідання буде визначатися подальший запобіжний захід.

Нагадуємо, Віталія заарештували 20 травня 2012 року. На той час вже було ув’язнено усе керівництво найбільш переслідуваної тоді організації “Патріот України” включно з лідером організації Андрієм Білецьким. Тож за свої, так би мовити, ультраправі погляди і Віталій потрапив під роздачу. Найпізніше з усіх, бо хвиля репресій проти “Соціал-національної асамблеї” припала на літо-осінь 2011 року.

Віталію 30 років, з яких він під вартою перебуває вже 9-й рік. Це вже третій розгляд справи.

Перший розгляд завершився вироком 10 років позбавлення волі, за звинуваченням у нападах на іноземців.

Другий розгляд завершився вироком у вигляді довічного покарання, за звинуваченням Віталія ще й в убивстві.

На щастя, апеляційний суд Харківської області в грудні 2019 року скасував довічний вирок, і ось почався третій розгляд.

Цілий рік справа не розглядалася по суті, і в грудні 2020 року ми подали скаргу омбудсмену. Після цього таки почалися засідання по суті.

Вже заслухано кількох свідків обвинувачення. Один свідок повідомив, що бачив хлопця, який тікав після нападу на африканця, але він геть не схожий на Каднічанського. Другий свідок повідомив, що не пам’ятає, які покази він давав, бо пройшло 8 років. Суд зачитав текст, після чого свідок заявив, що це не його свідчення, і ні в чому подібному він Віталія не звинувачував. Інші свідки не з’являються в суд з різних причин, але суддя має намір взяти до уваги їхні покази 9-річної давнини.

Навіть попри те, що двоє вищезазначених свідків не підтвердили показів, які тоді за них написали слідчі.

Пресслужба Комітету визволення політв‘язнів

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved