Активісти прийшли до Омбудсмена, щоб привернути її увагу до справи Семенченка

Дружина Семенченка вимагає прийому у Денісової

Дружина Семенченка Наталка Музика, спільно з активістами та журналістами прийшла до омбудсмена просити уваги уповноваженої до справи політв‘язня Семена Семенченка.

Нагадаємо, що Семенченко перебуває в СІЗО СБУ (установа сумнівної законності без чітко визначеного статусу), в ув‘язненні він оголосив голодування і голодує вже близько 60 днів.

За весь цей час уваги омбудсмена до цієї справи (як і до решти справ політв’язнів в Україні) досі домогтися не вдавалося.

Під час візиту домогтися аудієнції з Уповноваженою ВР з прав людини Людмилою Денісовою так і не вдалося, натомість відбулася зустріч з її представниками.

Зокрема у представників поцікавилися, як офіс омбудсмена ставиться до того, що людину тримають більш як пів року фактично в одиночці в ІТТ СБУ. На це вони відповіли, що такою є «вимога слідчого».

«Тоді питаю, як офіс реагує на таку вимогу, адже законом передбачено не більше 10 діб ІТТ? Вони відповіли, що це в ІТТ МВС не більше 10 діб, натомість для ІТТ СБУ обмежень нема. Тоді спитала, яким актом це закріплено? Заступник омбудсмена показав мені у своєму телефоні цей акт. Я сфотографувала. А зараз відкрила його повністю, і в інструкції зазначено, що не більше 10 діб. Але навіть якби не було цього зазначено, то офіс мав би щонайменше непокоїтись. Це до того, чию позицію займає наразі інституція Уповноваженого з прав людини», — написала згодом Голова Комітету визволення політв‘язнів Тетяна Близнюк на своїй сторінці у Facebook.

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved