Під Лук’янівським СІЗО відбулася акція на підтримку Ганни Сінькової

Під Лук'янівським СІЗО відбулася акція на підтримку Ганни Сінькової

Сьогодні біля Лук’янівського СІЗО і безпосередньо у ньому відбулася спроба звільнити політв’язня Ганну Сінькову. Законними методами.

Згідно закону, Ганну вже давно мали б звільнити, адже попередній термін її ув’язнення минув ще 29 травня, а нового рішення суду про його продовження не було.

Про це нагадав на вчорашньому суді (куди Ганну не привезли) нардеп Андрій Павловський. З його подачі було вирішено підготувати відповідні документи і прийти сьогодні усім разом до СІЗО з вимогою звільнити Ганну Сінькову.

 

Поки нардепи і адвокат Олег Бондарчук були всередині, Ганнина мама Тетяна давала інтерв’ю одночасно величезній кількості журналістів. Казала, що оскільки слідчі і прокурори зізнаються, що на них чиниться колосальний тиск згори – значить, Аня наступила комусь на дуже болючий мозоль, поставила під сумнів їхню священну корову, їхнє право наживатися і перебувати при владі, приводячи раз на рік у так званий парк слави нещасних, окрадених ними старих людей. Бандити від влади покладають туди вінки і продовжують нас грабувати. І кожен день перебування Ані в СІЗО – цвях у труну їхньої совкової системи. З документами в руках вона доводила, що Ганнині дії не були наругою над могилою.

Журналісти, не звиклі до можливості існування таких батьків, кліпали очима. Врешті-решт одна запитала: “Так ви підтримуєте вчинок вашої дочки?” – на що Тетяна відповіла: “Безумовно, підтримую. Хоча коли я про нього дізналася, я трохи злякалась. Зрозуміло, як матері, мені хотілося б, щоб це зробив хтось інший, але…”.

Вийшли Андрій Павловський і Ярослав Кендзьор і повідомили, що начальник СІЗО заявив, що КПК має двозначну трактовку з цього приводу, і він не може наважитися і взяти на себе цю відповідальність, йому треба мати окрему постанову суду про звільнення, бо якщо він звільнить Сінькову, він опиниться на її місці. Хоча у КПК чітко прописано, що термін спливає, і людину мають звільнити по факту надходження документів у суд. А адвокат Олег Бондарчук додав, що вже підготовлений позов до Європейського суду з прав людини.

Витяг з кримінально-процесуального кодексу

Стаття 14. Недоторканність особи

Ніхто не може бути заарештований інакше як на підставі судового рішення.
Прокурор повинен негайно звільнити кожного, хто незаконно позбавлений волі або утримується під вартою понад строк, передбачений законом чи судовим вироком.

Стаття 156. Строки тримання під вартою

Тримання під вартою під час досудового розслідування не повинно тривати більше двох місяців.
У разі закінчення строку тримання під вартою як запобіжного заходу, передбаченого частинами першою і другою цієї статті, якщо цей строк не продовжено у встановленому цим Кодексом порядку,
орган дізнання, слідчий, прокурор зобов’язаний негайно звільнити особу з-під варти.

Начальник місця попереднього ув’язнення зобов’язаний негайно звільнити з-під варти обвинуваченого, щодо якого постанова судді про продовження строку тримання під вартою на день закінчення
строків тримання під вартою, передбачених частинами першою, другою і шостою цієї статті, не надійшла. При цьому він направляє повідомлення особі чи органу, у провадженні яких перебуває справа,
та відповідному прокурору, який здійснює нагляд за розслідуванням.

Стаття 165. Загальні положення щодо порядку застосування, скасування і зміни запобіжного заходу

У разі закриття справи, закінчення строку тримання під вартою, якщо цей строк не продовжено в установленому законом порядку, та в інших випадках звільнення особи з-під варти на стадії досудового розслідування здійснюється на підставі постанови органу дізнання чи слідчого, які проводять досудове розслідування у справі, або прокурора, про що вони негайно повідомляють суд, який обрав цей запобіжний захід. Звільнення з-під варти у кримінальних справах, що знаходяться в судовому провадженні, здійснюється лише за рішенням судді або суду.

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved