На Банковій відбулася акція на захист політв’язнів

Акція на Банковій на підтримку політв'язнів

Поспішаю поділитися своєю радістю і захватом. Був пікет, енний на моїй пам’яті, але не такий, як завжди. Були прапори і гасла на підтримку політв’язнів. Були їхні портрети в руках у дівчат. Але головне – що стояли поруч представники чи не всіх правих організацій, забувши ідеологічні розбіжності і відсунувши подалі погані спогади.

Було скандування – “СБУшники-пси, підіжміть хвости!”. Були радикальні і запальні промови. Микола Коханівський розповідав про репресії останніх двох днів, відверто казав, що саме нормальні люди хочуть зробити з Януковичем, і як цю хамовладу будуть гнати і судити військовими трибуналами.

Володимир Манько з КУН розповідав про міліцейський тиск на заступника голови КУН Марію Олійник, яка винна у “незаконному святкуванні Дня Незалежності” у Донецьку.

Ігор Мазур (Тополя) з УНСО розповідав про фанатський рух, який об’єднався нещодавно, щоб визволити з міліції побратима. Про те, що це наші, патріотичні фанати, хоча серед них є й багато російськомовних. Казав про те, що дорогого варто, що поруч стоять активісти “Патріоту України” і свободівці, між якими в минулому були сутички.

Ідеологічний референт СНА Олег Однороженко продемонстрував заяву, написану одним із затриманих патріотівців, Олексієм Чернегою, де він докладно описує всі катування і знущання, які зазнав від СБУшників. Взагалі, його промова була найрадикальнішою – переповідати не буду, послухаєте уривки на відео.

Координатор ГО “Спільна справа” Олександр Данилюк казав про те, що не треба воювати окремо з міліцією, окремо з СБУ – головною проблемою є Янукович. Ці провокації проти патріотів є мавпуванням встановлення тоталітарних режимів в інших країнах.

Потім Коханівський і Юля Смірнова поклали у коробку з написом “Вибухонебезпечно” яйця і вінок для Януковича і виставили її за паркан, за міліцейське очеплення.

Братство святого Луки видало черговий надзвичайно дотепний креатив: на тлі розтяжки, де порівнювався знаменитий стадіон у Чілі і стадіон в Україні, двоє “зеків” у смугастому ганяли м’яча, а Лисиця казала: “Тюрми переповнені, і тому незабаром новостворені стадіони доведеться перетворити на гетто”. Казала, що не потрібно нам Євро ціною політрепресій, не потрібен футбол замість свободи, закликала міжнародну громадськість звернути увагу на репресії в Україні. Якщо вони не припиняться, Євро не повинно відбутись. Далі один із “в’язнів” під дружне “Гооол!” зафутболив м’яча кудись далеко у напрямку президентської адміністрації.

Далі мав виступати Сашко Аронець від “Свободи”, але раптом звідкілясь – вперше, мабуть, на такій мирній, спільній і “цивільній” акції – прилетіла димова шашка.

Видовище було вражаюче! Людей повністю затягло чорним димом, загорівся причеплений до парканчику плакат “Свободу патріотам!”. Народ скандував: “Ре-во-лю-ція!”, “Свободу патріотам! Режиму смерть!”. Менти миттєво принесли вогнегасник, але він не знадобився – люди, за участі одного міліціянта, загасили банер самі. При цьому, як звернув увагу Коханівський, усі були з відкритими обличчями, показуючи, що не бояться влади. В кінці менти його затримали, але згодом відпустили, склавши протокола.

Скажу чесно і відверто. Хай ці димовухи які завгодно незаконні, хай за них порушують карні справи – але мені вони подобаються. Я за використання димовух. Бо людям вони не шкодять анітрохи (переконалася хоча б сьогодні на собі), а картинку створюють. Після цієї димової шашки жоден присутній журналіст і дуже багато неприсутніх журналістів вже не зможуть не написати про акцію. Увагу до політрепресій таким чином буде привернуто.

Думаю, по сьогоднішій акції хамовлада порушить ще одну кримінальну справу. Але що робити? Мовчання або нецікаві мирні і тихі пікети – і всіх пересаджають по одному. Якщо вони вже не соромляться відкрито, не ховаючись, підкидати людям набої – вони показали, що розмовляти і домовлятися з ними неможливо. Їх треба гнати – усіма доступними нам засобами.

Олена Білозерська

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved