Пікетування СБУ на захист політв’язнів-патріотівців

Пікетування СБУ на захист політв'язнів-патріотівців

26 серпня відбулося пікетування будівлі СБУ з вимогами припинити репресії проти активістів “Патріоту України”. Головними спікерами акції були лідер Комітету визволення політв’язнів Микола Коханівський та ідеологічний референт Соціал-національної асамблеї Олег Однороженко.

Однороженко сказав, що якщо СБУшники хочуть бути ланцюговими псами режиму, “то ми їх відправимо на миловарню”, після чого всі почали скандувати “СБУ – пси, підіжміть хвости!”.

Активісти тримали плакати “1937 вже сьогодні” з підписом “ВФЯ” і “СБУ=ФСБ? Ганьба режиму”.Також, у ході акції, до СБУ передали звернення наступного змісту:

Голові Служби безпеки України
Хорошковському В.І.

22-23.08.2011 р. у м.Васильків Київської області було затримано дев’ятьох патріотів. Відверто зфальшовані звинувачення у підготовці терористичного акту були висунені тільки трьом з них і лише 25.08.2011, інші до сьогодні знаходяться у приміщенні ІТТ СБУ без пред’явлення жодних звинувачень.

Ці дії наша Організація розглядає як репресії проти українських патріотів, адже спрямованість таких дій є відверто антинаціональною і з самого початку цього процесу наявні були відверті порушення чинного законодавства України. Так, на широко розповсюджених у ЗМІ кадрах віднайдення у затриманих вибухового пристрою явно видні порушення техніки безпеки при поводженні з вибухівкою. Таке вилучення передбачає обмундирування сапера у спеціальний костюм, користування спеціалізованими щипцями і евакуації людей з радіусу ймовірної дії вибухового пристрою. Натомість у відеоматеріалах ЗМІ явно видно, що людина, яка вилучає вибухівку бере її просто руками, без жодного спеціального спорядження. Люди з ймовірного радіусу дії не евакуйовані, більше того — журналістами ведеться відеозйомка цього процесу. Це може навести лише на два можливі висновки: або сапером СБУ працює відвертий непрофесіонал, або сапер СБУ заздалегідь знає, що поводиться не з вибухівкою, а отже має місце відверта фальсифікація.

Патріоти, затримані у цій справі були запрошені до СБУ як свідки, але це запрошення відбувалося силоміць і серед ночі, тобто людей фактично викрадали з їх домівок. До офіційного пред’явлення звинувачень (тобто для трьох патріотів — впродовж 2-3 діб, для інших — до сьогодні) не допускають адвокатів. Це дає підстави припускати, що на затриманих намагаються чинити психологічний, а можливо й фізичний тиск. У домівках затриманих відбуваються обшуки без присутності їх рідних, а лише з “привезеними” понятими, роль яких виконують
військовослужбовці. Окремої уваги варто приділити обшуку у квартирі затриманого депутата Васильківської міської ради Київської області Сергія Бевза. Він був здійснений особами у масках, які відмовилися пред’явити жодні документи, але силоміць вдерлися серед ночі до приміщення, де перебувала дружина С.Бевза з грудною дитиною.

Речник СБУ Марина Остапенко у своєму спілкуванні із представниками ЗМІ зводила відвертий наклеп на всіх націоналістів, які пропагують традиційні цінності та культ традиційної української родини, безпідставно звинувачуючи патріотів у сексуальних збоченнях.

23.08.2011 р. у м.Харкові відбувся напад невідомої особи на офіс ХОО ВУТ «Просвіта» за адресою: м.Харків, вул.Римарська, 18. Дана особа, погрожуючи фізичною розправою над членами нашої Організації і українцями взагалі, вчинила замах на вбивство по відношенню до двох молодих патріотів, тяжко поранивши 5 пострілами одного в район грудей, другого – в шию. Дана особа представниками нашої Організації була знешкоджена, але кримінальна справа міліцією була порушена по факту хуліганства, а не замаху на вбивство. А враховуючи те, що нападник мав зброю, засіб спеціального зв’язку (рація) та велику суму грошей при собі (понад 6 000 доларів США) є реальна ймовірність того, що даний напад є замовною політичною провокацією. У палаті, де зараз перебувають наші поранені, до сьогодні чергує міліція – хоча нікому з них не було висунуто жодних звинувачень, але фактично вони є затриманими. У зв’язку з цією справою у приміщенні “Просвіти” було проведено обшук начебто для віднайдення засобу нанесення тілесних ушкоджень, хоча це приміщення до справи фактичного відношення не має. З невідомих причин було вилучено внутрішню організаційну документацію (яку у протоколі про вилучення переписано не було) і організаційні внески на сплату комунальних послуг на суму 3100 грн.

Таким чином, наявні відверті репресії проти нашої Організації і наших ідейних побратимів з інших міст України, здійснюється відверта ідеологічна та політична дискримінація патріотів України. У зв’язку з вищезазначеним вимагаємо від Служби Безпеки України:

  1. Звільнити з-під варти затриманих у м.Васильків Київської області С Бевза І.Мосійчука, В.Шпару, О.Чернегу, В.Пухтія, М.Бондаренка, О.Крикунова, В.3ателепу, Ю.Бойка та покарати осіб, винних у фальсифікації справи проти них.
  2. Принесення вибачень речником СБУ М.Остапенко за відвертий наклеп на патріотів України.
  3. З’ясувати і покарати замовників репресій проти патріотів України.

У разі, якщо дані вимоги не будуть виконані, наша Організація та наші ідейні побратими з інших міст України матимуть всі підстави розглядати СБУ та Вас особисто як головного організатора репресій проти українських патріотів а відповідно і ворога Української Нації та держави.

Головний Провідник
ХОГО «Патріот України» А.Є. БілецькийА “цвяхом програми” став перформанс від Братства святого Луки. Наперед вийшли три активістки – Ганна “Лисиця” Сінькова у “поясі шахіда”, зробленого з упаковок ковбаси, дротів і годинника, і ще дві дівчини з іграшковими пістолетами. Вони прийшли здаватися і зізнаватися у своїй “підривній діяльності” – стали на коліна і заклали руки за голову, а потім і взагалі лягли на землю.

У такий спосіб дівчата висміяли заяву речниці СБУ Марини Остапенко про те, що в офісі “патріотівців” знайшли “вибуховий пристрій осколкової дії, готовий до вживання”. Раз готовий до вживання – одразу після закінчення перформансу ковбаски було спожито.

Після акції більшість учасників пішла під Солом’янський райсуд, де обирали запобіжний захід для затриманих. Трьох – Сергія Бевза, Володимира Шпару та Ігоря Мосійчука – відправили на 2 місяці у СІЗО.

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved