Акція проти політичних репресій

Акція проти політичних репресій

Сьогодні біля Адміністрації президента відбувся черговий пікет за звільнення політв’язнів. Найцікавішою подробицею, крім закріпленої на паркані розтяжки “Спасибі мешканцям Донбасу” і відповідних футболок на деяких учасниках, був синій, типово нацдемівський прапор УНП і “підозрілий” чорний знак на жовтому тлі – прапор “Патріоту України”, що майоріли поруч. І правильно сказав сьогодні Микола Коханівський – що одним з найбільших досягнень, здобутих завдяки репресіям з боку влади, є те, що ці люди стоять поруч, і що зараз люди різних політичних поглядів, часто навіть від початку аполітичні, як підприємці, вітаються “Слава Україні!”.

“Всі ми знаємо, що цей спротив для нас нічого, крім неприємностей, не несе, – казав Коханівський. – Але є вищі цінності. Нам потрібна ця країна”.

Друг Детонатор з “ПУ” розповів про нещодавні затримання у Донецьку. Там більше 50 людей – члени “ПУ” і футбольні фанати – зібралися на марш проти політрепресій. Міліція “запакувала” всіх, причому більша частина затриманих були звичайними перехожими, які просто проходили повз – міліція хапала всіх, хто молодший 25 років і не вдягнений у міліцейську форму. Закінчилося це тим, що донеччани масово стали просити прислати їм футболки з написом “Спасибо жителям Донбасса”, і це означає, що цій владі недовго лишилося.

Олександр Місюра з КУПР прочитав уривок із присвяченого Сталіну віршика, який приблизно у 1949 році написав його батько, і переприсвятив цього вірша Януковичу:

Відбудеться заміна місця, –
Озвавсь один портрет згори. –
Нас знімуть, а тебе повісять.
Ти краще загодя помри!.

За цей вірш у 1950 році батька пана Олександра арештували і дали йому довічне ув’язнення, але у 1955-му переглянули вирок і відпустили.

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved