Акція у Броварах на підтримку Віталія Запорожця

Акція у Броварах на підтримку Віталія Запорожця

1 жовтня, у суботу, в Броварах пройшла акція на підтримку мешканця с.Семиполки Броварського району Київщини Віталія Запорожця, який, доведений до відчаю знущанням з боку майора міліції Симоненка, застрелив останнього і був затриманий через два дні. Віталія катували, утримували у СІЗО м.Чернігова, а потім стало відомо, що його привезли до Броварської міліції.

Мешканці сіл Семиполки і Княжичі плюс громадські активісти, разом більше сотні людей, пікетували міліцію і вмикали для Запорожця патріотичну музику.

Організаторів акції де-факто було два: Комітет визволення політв’язнів на чолі з Миколою Коханівським, і місцева “Свобода”, яка подала заявку на мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку, неподалік від якого знаходиться міліція.

Міліції, до речі, понаїхала сила-силенна. Приїхав навіть спеціальний “прослуховуючий” бобик №1553, знайомий всім учасникам масових акцій у Києві. Мене трохи здивував міліціонер у цивільному з відеокамерою. Він у всіх, хто був з фото- або відеотехнікою, розпитував, для кого вони знімають – і сам, без додаткових питань, розповідав, що він з міліції, причому не з Броварської, а з київського главку.

Поки Коханівський виступав, учасники акції розгорнули розтяжку “Віталій Запорожець – наш герой!”. Наступний промовець, свободівець Юрко Ноєвий розповів, як міліція тероризувала селян у Семиполках, і разом з іншими активістами продемонстрував присутнім фото побитих селян – жертв міліцейської сваволі у Княжичах.

Далі Юрій Ноєвий оголосив, що бажаючі можуть піти ходою зараз до відділку, перед яким відбудеться зустріч громадян з місцевим депутатом від ВО “Свобода”.

Колоною на чолі з Коханівським, рушили до відділку. Там міліція спробувала не дозволити увімкнути апаратуру, але з нею якось порозумілися.

Депутат броварської міськради від “Свободи” Петро Кузик коротко розповів присутнім про проблеми місцевого самоврядування, а далі для Запорожця увімкнули “Запорізький марш” та інші патріотичні пісні. Також виступили двоє мешканців села Семиполки – немолодий чоловік розповів про “зачистку” в селі, яку провела міліція, шукаючи Віталія, а старенька тітка Маша, що сховала його після вбивства, розповіла, як менти катували Віталія при затриманні, її саму обзивали “сукою” і погрожували пістолетом, а також вкрали останні 110 грн.

Правозахисник із Княжичів Сергій Мартіян запропонував покарати працівників міліції, які були разом із пораненим Симоненком, але втекли, не надавши йому медичної допомоги і не відправивши до лікарні.

На завершення пролунав державний гімн, а після нього – ще раз “Марш запорожців”.

Олена Білозерська

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved