Фільм Олени Білозерської про “Васильківських терористів”

Цей фільм про новітніх політв’язнів, ув’язнених по справі т.зв. “Васильківських терористів”, активістів Патріоту України та СНА Ігоря Мосійчука, Володимира Шпару та Сергія Бевза, – зняла журналістка Олена Білозерська.

Мосійчук, Бевз та Шпара перебувають в ув’язненні з серпня минулого року. Їх утримують у Лук’янівському СІЗО за сфабрикованим звинуваченням у підготовці до теракту.

У Василькові Мосійчук і Бевз є депутатами міської ради і встигли багато чого зробити.

Олена Білозерська тричі їздила у Васильків, записувала у Василькові і Києві інтерв’ю з їхніми близькими, колегами і людьми, яким вони допомогли – зокрема, зустрілась з 80-річною бабусею, у якої зловвмисники відібрали житло, а хлопці повернули його назад.

Є у фільмі й інтерв’ю з двома опонентами, які терпіти не можуть ув’язнених хлопців. Є несподіване інтерв’ю з головою місцевої спілки ветеранів – комуніст комуністом, а про хлопців каже дуже тепло і прагне їм допомогти.

У фільмі використані фото і відео із сімейних архівів та матеріали ЗМІ.

За долями трьох молодих чоловіків, яких, без сумніву, можна назвати політв’язнями, проступає непроста ситуація у місті Васильків, і – на прикладі Василькова – в Україні в цілому.

У нашій державі, особливо за правління Януковича, влада стала настільки корумпованою, що, по суті, живе паралельним з народом життям, представляє лише сама себе і піклується теж тільки сама про себе.

У такій ситуації неминуче виникають структури, які починають виконувати її роботу, допомагаючи людям і вирішуючи їхні проблеми. А влада не терпить організованих і непідконтрольних їй структур. І якщо у Карному Кодексі немає відповідної статті, не соромиться фабрикувати докази, – резюмує Олена Білозерська.

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved