Проти свободівця порушено карну справу за побиття “беркутівців”

20 січня активіста ВО “Свобода” Едуарда Ігольникова викликали на допит до Печерського РУГУ МВС, під час якого йому офіційно повідомили, що проти нього порушено кримінальну справу за ст.296 ч.3 – “Хуліганство”.

Едуарда звинувачують у побитті співробітників “Беркуту” під час масової акції біля Верховної Ради 3 листопада 2011 року. Справу веде слідчий Самойленко.

Коли Едуарда разом з Кирилом Бабенцовим затримали на цій акції 3 листопада, цей самий слідчий, за словами Едуарда, казав йому, щоб не балакав про демократію: “Демократія – це десь там, у США. А тут Україна”.

Ігольникова і Бабенцова звинуватили тоді за адміністративною статтею, але суд виправдав обох.

Тоді ж інформаційна агенція “Поряд з вами” надіслала запит до прокуратури, поцікавившись чи будуть покарані міліціонери, які безпідставно протримали хлопців під вартою 7 годин замість дозволених трьох, і до того ж їх сильно побили. Журналістам відповіли, що цих міліціонерів притягнуть до дисциплінарної відповідальності.

І ось, вже виправданий судом Едуард Ігольников звинувачений знову.

Допит тривав майже 4 години, з 18:15 до 22:00. З Едуардом на допит ходив адвокат Іван П’ятак, а зовні чергувала група підтримки.

У понеділок 23 січня о 13:00 у свободівця Едуарда Ігольнікова відбудеться другий допит у Печерському РУ ГУМВС за адресою м. Київ, вул. Московська, 30.

Зараз Едуард перебуває на підписці про невиїзд.

Едуард розмовляв по телефону зі слідчим, той сказав, .що, скоріше за все, вже на цьому допиті зачитає йому обвинувальний висновок.
Варто прийти підтримати.

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved