Авторам “Другої яєчні на “вічному вогні”” зачитали вирок

Сьогодні у Печерському районному суді суддя Білоцерківець зачитав вирок Богдану Тицькому, Кирилу Бабенцову і Олександру Лазаренку, які обвинувачуються в імітації смаження так званої “Другої яєчні на “вічному вогні”” у Парку слави – на підтримку ув’язненої тоді Ганни Сінькової.

Активістам інкримінували вчинення злочину за ст. 297 ч. 2 КК України – “Наруга над могилою”.

У вироку було повно усім відомих радянських кліше.

Читали покази хлопців – вони вважають себе акторами і виконавцями політичної акції. Нікому не зробили шкоди, вчинити наругу над могилою намірів не мали.

Суд нібито встановив, що біля підніжжя обеліску є могила невідомого солдата. У довідці з цього приводу явна підтасовка – усі могили в парку розглядаються як єдине ціле.

До того ж, заявив суддя, хлопці визнали факт попередньої змови і при обшуку у них знайшли речдоки.

Суд не зважив на покази хлопців, що вони не знали, що під стелою може меморіальний комплекс, бо знали, що Ганну Сінькову вже затримали за це. Марно що на момент суду над авторами “Другої яєчні” ще не було законного вироку по авторці “Першої яєчні”.

Отже, суд вирішив, що вони вчинили наругу над могилою, піднісши до неї продукти харчування, а потім з’ївши під відеозапис принесену з дому яєчню, яку нібито посмажили на Вічному вогні, навмисно образивши цим суспільство.

Саме так. Хлопці, які 5 секунд потримали пательню з яєчнею над Вічним вогнем, отримали по 3 роки умовно кожен. У сумі – 9 років за монтаж невеличкого відео.

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved