Чому родина політв’язня з Криму не отримає допомоги від держави?

Олег Приходько

Родині політв’язня з Криму, Олега Приходька, держава цього року не дала коштів на передачі й адвоката. Коштів, на які згідно з Постановою кабміну № 328 від 18 квітня 2018 року родини полонених мають право. Йдеться про щорічну допомогу в розмірі 100 тисяч гривень до того часу, поки член їхньої сім’ї знаходиться в неволі.

Як це сталося?

Міжвідомча комісія, яка займається цим питанням, сказала дочці Приходька, що їхати їй до Києва не треба, бо карантин, і вони всі документи приймають на електронну пошту. Дочка все вислала. Але вони сказали, що нічого не отримали.

“Я не повірила своїм очам, – коментує голова КВП Тетяна Близнюк, – адже дочка Приходька дала мені скрін-підтвердження надісланих документів. Тому подала свій запит у дане міністерство. Сьогодні отримала відповідь, що документи їм не надходили, тобто, цього року Приходько нічого не отримає”.

Як Олег Приходько потрапив до російської в’язниці?

До окупації Криму Олег Приходько очолював осередок ВО «Свобода» у північно-західній частині півострова. Під час революції 2013-2014 років неодноразово приїздив на Майдан. Після окупації лишився в Криму, але переїхав до села, де займався ковальством та малярством.

Навіть після 2014 року у дворі Олега Приходька майорів український прапор. В хаті, в альтанці, всюди у Приходька були синьо-жовті й червоно-чорні прапори, портрет Бандери, зображення з тризубами, вишиванки та інша патріотична символіка.

“Вони вішають свої прапори на всезагальний огляд. А я буду вішати українські тризуби, у себе вдома, у власному дворі”, – казав активіст.

В лютому 2019 року в хату Приходька увірвалися ФСБшники. Це був перший обшук під приводом, буцімто чоловік розмалював свастикою пам’ятника радянським солдатам.

Насправді пам’ятник ніхто не розмальовував, це був лише брехливий привід щоб увірватися до націоналіста.

Більшу частину української символіки, яку він зберігав, було вилучено. Забрали навіть іграшкові автомати, які висіли на стіні, біля портрету Бандери.

В жовтні 2019 року Олега Приходька арештували, звинувативши у підготовці до теракту і виготовленні вибухівки. За версією силовиків, активіст збирався підірвати адміністрацію міста Саки.

Також було заарештовано його дружину, Любов Приходько.

“Брати й сестри! Українці! Мене звинувачують у тероризмі за те, що я захищав в окупованому Криму честь і гідність українського прапора”, – написав Приходько у своєму зверненні з тюрми Ростова-на-Дону.

See Also
Артем Дериглазов

У червні 2020 року Олега Приходька видалили з зали суду за нецензурні висловлювання в бік співробітника ФСБ, якого допитували в якості свідка. ФСБшник запевняв суд, що під час обшуку в гаражі Приходька було знайдено саморобний вибуховий пристрій.

“Мені важко готуватись до судових засідань, не можу відпочити, адже постійно доводиться відганяти пацюків”, – повідомив Приходько адвокатові.

В ув’язненні здоров’я 62-річного політв’язня погіршилось. Ліки, які передавала родина, він не отримав, через що повністю втратив наразі слух.

Олег Приходько дуже любить малювати, але наразі його позбавлено такої можливості. Його утримують у повній ізоляції.

Пресслужба Комітету визволення політв’язнів

© 2011 - Комітет визволення політв‘язнів - All rights reserved